اوج پرواز

«اگر به پرواز می اندیشید، شهادت برترین آن است»

«اگر به پرواز می اندیشید، شهادت برترین آن است»

طبقه بندی موضوعی
بایگانی
آخرین نظرات
نویسندگان
پیوندها

 

انتشار کتابی در اندونزی درباره:

 

«دکتر محمود احمدی نژاد»

 

با عنوان:

 

«داوود در میان خشمِ جالوت دنیا»

 

خبرها حکایت از انتشار کتابی درباره رئیس جمهور سابق کشورمان دکتر محمود احمدی نژاد در کشور اندونزی دارد. «داوود در میان خشم جالوت دنیا» نام کتابی است که در آن به زندگی نامه دکتر احمدی نژاد از زوایای مختلف پرداخته شده بود. نویسندگان این کتاب که پنج تن از استادان و طلاب اندونزیایی بودند با نوشتن «داوود» به بررسی زندگی، تفکرات و عملکرد دکتر احمدی نژاد با نگاهی فارق از معادلات حزبی و جناحی می‌پردازند.

از نکات جالب توجه این کتاب این است که شجاعت رئیس جمهور کشورمان در مجامع بین المللی و ظلم ستیزی ایشان را مهمترین ویژگی دکتر احمدی نزاد میدانند. به طور مثال مصطفی عبدالرحمن فعال رسانه ای اندونزیایی مینویسد: «محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به دلیل این که توانسته است به یک نماد مبارزه با سیاست های یک جانبه غرب تبدیل شود، در دنیای اسلام به شهرت خاصی دست پیدا کرده است»

این کتاب ساده زیستی، بی آلایش بودن و دوری از تجملگرایی که من جمله از شئونات و وظایف حاکمان اسلامی است را ویژگی بارز شخصیت احمدی نژاد میداند و او را به عنوان الگویی برای سیاست مداران کشور اندونزی و جهان اسلام معرفی میکند. دراین کتاب تنها به معرفی سطحی و زندگینامه احمدی نژاد پرداخته نشده بلکه «احمدی نژاد، داوود در میان خشم جالوت دنیا" از بعد یک انسان متفکر، روشن گر و شخصی که بار دیگر روح انقلاب را به ایران بازگردانده است به محمود احمدی نژاد نگاه شده است.»

حتی اسم کتاب هم بسیار با دقت انتخاب شده و اشاره ای بر سیاست خارجی ظلم ستیز و انقلابی دولت عدالت و مهرورزی است. پافشاری بر حقوق ملت و ایستادگی در مقابله زیاده خواهی غربیان و همچنین توجه به مستضعفین جهان بیشترین صفتی است که نویسندگان کتاب بر آن تاکید دارند و به همین دلیل احمدی نژاد را به حضرت داوود در میان قوم یهود تشبیه کرده اند.

«داوود در میان خشم جالوت دنیا» به یکی از کتابهای پرفروش در کشور اندونزی تبدیل شده است و این نشان می دهد که تفکر انقلابی و برخواسته از مبانی اسلام ناب محمدی دارای چنین پشتوانه مردمی در بین تمامی ملت ها و مستضعفین جهانی است. در این کتاب که از چهار بخش تشکیل شده مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی ایران در مواجهه با تحولات مورد ارزیابی قرار گرفته است.

در بخشی از کتاب به اقدامات احمدی نزاد به عنوان شهردار و مبدل کردن خانه دولتی شهردار به عنوان موزه اشاره میشود و آن را به عنوان ساده زیستی تحسین برانگیز شهردار تهران می نامد «احمدی نژاد در طول دوران شهرداری خود در تهران اقدامات چالش زائی را نیز انجام داد» که به عنوان نمونه می توان به این موارد اشاره کرد: «تبدیل خانه دولتی شهردار تهران به عنوان موزه که عموم حق بازدید از آن را داشتند، زیرا احمدی نژاد ترجیح میداد همچنان در خانه خود در منطقه نارمک تهران زندگی کند. اهداء بخشی از مبلمان خانه دولتی شهردار به موزه های کشور، منع پذیرایی از میهمانان شهرداری تهران با میوه موز که یکی از گران ترین میوه های تهران در آن سال بود و همچنین منع نصب تابلوهای تبلیغاتی خارجی»

فعالیت های شبانه روزی و پرکاری شهردار که به مزاق نویسندگان خوش آمده است از جمله نقاط برجسته زندگی دکتر احمدی نژاد است «احمدی نژاد در طول دورانی که شهردار تهران بود اقدامات بسیاری را برای رفاه حال ساکنین تهران انجام داد. از جمله مهم ترین اقداماتی که نتیجه آن را مردم تهران بیش از دیگر اقدامات احساس کردند کاهش سطح ترافیک شهر تهران بود. احمدی نژاد که خود تحصیل کرده رشته حمل و نقل داخل شهری بود با طرح های خود توانست ترافیک سنگین شهر تهران را تا میزان بسیار قابل توجهی کاهش دهد»

مهمترین بخش کتاب درباره نامزد انتخابات شدن احمدی نژاد و فعالیت های انتخاباتی او و سیاست خارجه دولت است. نویسندگان به فعالیت های انتخاباتی سال 84 و تمایز قابل توجه مبالغ استفاده شده در ستادهای انتخاباتی دکتر احمدی نژاد با دیگر ستاد ها اشاره کرده و آن را نشانه صداقت و بی آلایشی میداند.

در بخشی از این کتاب که در سال 88 منتشر شده، به سیاست خارجه دولت نهم میپردازد و میتوان عمق شوق و اشتیاق نویسندگان و مردم اندونزی را در آن مشاهده کرد «احمدی نژاد در تمامی تصمیمات خود مانند یک انقلابی کامل اقدام می کرد. مواضع او نه تنها در داخل کشور بلکه در سیاست های خارجی ایران نیز بسیار قابل تقدیر است.»

به عنوان مثال او تنها شخصی بود که قوانین اروپا درباره ممنوعیت تکذیب هولوکاست را نقض کرد و با سخنان منطقی خود آن را زیر سؤال برد. نقطه نظرات احمدی نژاد درباره هولوکاست بسیار عقلانی و صحیح بنظر می رسید. او معتقد بود که «در صورتی که هولوکاست واقعا اتفاق افتاده باشد، مگر نه اینکه این واقعه در اروپا رخ داده است؟ پس چرا ملت فلسطین باید پاسخگوی این فاجعه باشد؟» در بحث هسته ای نیز موضع احمدی نژاد بسیار روشن بود. او با استناد به قوانین و توافقنامه های بین المللی، استفاده از انرژی هسته ای را حق مسلم ایران می دانست و از غرب می خواست تا با قبول پیشرفت های ایران در زمینه هسته ای دست از تهدید و تحریم بردارند زیرا تهدید و تحریم در برابر خواسته مردم ایران بی اثر خواهد بود.

احمدی نژاد با بیان اینکه «اگر انرژی هسته ای خطرناک است پس چرا کشورهای غربی از آن استفاده می کنند؟ و اگر استفاده از این انرژی مفید است پس چرا ما نباید از آن استفاده کنیم؟» کشورهای غربی که خود دارای ده ها راکتور و نیروگاه هسته ای می باشند را به باد انتقاد می گرفت و بار دیگر بر حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تأکید می کرد.

در پایان این کتاب ذکر می شود: «آری این محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران است که با سخنان، مواضع و اقدامات خود بسیاری از مردم جهان از جمله مردم اندونزی را شیفته خود کرده. تاریخ هیچ گاه از یاد نمی برد هنگامی که محمود احمدی نژاد به اندونزی سفر نمود چه استقبال گرم و پر شوری از وی توسط اقشار مختلف جامعه بعمل آمد. تاریخ از یاد نمی برد که دانشجویان اندونزی در هنگام سخنرانی های احمدی نژاد در دانشگاه اندونزی و دانشگاه شریف هدایت الله چگونه از مواضع او حمایت می کردند و رهبران جامعه خود را به الگوبرداری از محمود احمدی نژاد فرا می خواندند.»

نظرات  (۱)

۱۲ بهمن ۹۲ ، ۱۵:۰۱ زندگی زیبا
مطلب تازه وجدیدی بودازمطالب روزدنیا...
حقاکه حقتونه داشتن سایت جدیدرابهتون تبریک بگم هم سنگر!!

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">